Klasa
III gimnazjum
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka wokół nas 3, Zbiór zadań

6

UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Rozwiązanie

cena 1 kg bananów - x

cena 1 kg jabłek - y

obniżona cena bananów - 

podwyższona cena jabłek - 

Z warunków zadania mamy jednocześnie:

Podstawiając drugie równanie do pierwszego otrzymujemy:

Obecna cena jabłek:   zł

Obecna cena bananów:   zł

Odpowiedź:

1 kg jabłek kosztuje 3zł, a 1 kg bananów 3,60zł.

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

5

Avatar autora

Marek

Nauczyciel matematyki

3159

Nauczyciel matematyki z siedmioletnim doświadczeniem. Miłośnik mangi oraz dobrej kawy. Ostatnio uczę się programowania.