🎓 Jeden kilogram chałwy kosztuje... - Zadanie 8: Matematyka wokół nas 6 - strona 151
Matematyka
Matematyka wokół nas 6 (Podręcznik, WSiP)

19,50 zł - cena kilograma chałwy

a)

1 kg = 100 dag

Obliczmy, jaką częścią 1 kilograma jest 10 dag:

 

 

Obliczmy, ile kosztuje 10 dag chałwy:

 

 

b)

Obliczmy, jaką częścią kilograma jest 15 dag:

 

 

Obliczmy, ile kosztuje 15 dag chałwy:

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
klasa:
6 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302181481
Autor rozwiązania
user profile

Nauczyciel

Nauczyciel matematyki, korepetytor z doświadczeniem. Interesuję się piłką nożną.

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY3001ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA9448WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE1565KOMENTARZY
komentarze
... i24988razy podziękowaliście
Autorom