🎓 Patrycja kupiła 24 dag kiełbasy szynkowej... - Zadanie 11: Matematyka wokół nas 6 - strona 152
Matematyka
Matematyka wokół nas 6 (Podręcznik, WSiP)

Patrycja kupiła 24 dag kiełbasy szynkowej...

11
 Zadanie

12
 Zadanie
13
 Zadanie
14
 Zadanie
A to ciekawe
 Zadanie

1 kg = 100 dag

1 dag = 0,01 kg

 

24,75 zł - cena kilograma kiełbasy

24 dag - waga kupionej kiełbasy

 

 

7,50 zł - cena kilograma parówek

32 dag - waga kupionych parówek

 

9,40 zł - cena kupionego pasztetu

0,15 kg - waga kupionego pasztetu

 

Obliczmy, ile Patrycja łącznie zapłaciła w sklepie:

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
klasa:
6 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302181481
Autor rozwiązania
user profile

Łukasz

10310

Nauczyciel

Nauczyciel matematyki, korepetytor z doświadczeniem. Interesuję się piłką nożną.

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY1761ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA11930WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE3286KOMENTARZY
komentarze
... i42010razy podziękowaliście
Autorom