🎓 Zuzia kupiła 0,21 kg czarnego ryżu... - Zadanie 12: Matematyka wokół nas 6 - strona 152
Matematyka
Matematyka wokół nas 6 (Podręcznik, WSiP)

0,21 kg - waga kupionego ryżu

22,50 zł - cena za 1 kilogram ryżu

 

Obliczmy, ile Zuzia zapłaciła za ryż:

 

 

Obliczmy, ile reszty otrzymała z 20 zł: 

 

 

A. 15,28 zł, ponieważ kupiony ryż w zaokrągleniu do 0,01 kosztował I. 4 zł 73 gr.
B. 15,27 zł, II. 4,72 zł

 

klasa:
6 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302181481
Autor rozwiązania
user profile

Nauczyciel

Nauczyciel matematyki, korepetytor z doświadczeniem. Interesuję się piłką nożną.

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY2397ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA11779WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE1259KOMENTARZY
komentarze
... i26853razy podziękowaliście
Autorom