Matematyka

Autorzy:M. Braun, J. Lech

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2008

Ile kosztuje pączek 4.31 gwiazdek na podstawie 13 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 2 Klasa
  3. Matematyka
UWAGA! Oglądasz starą wersję książki. *Kilknij tutaj aby zobaczyć nową.*

x- cena pączka

y-cena ciastka

Na podstawie obrazka zapisujemy układ równań i rozwiązujemy go metodą podstawiania

`{(2x+y=4.8),(3x+2y=8.1):}`

`{(y=4.8-2x),(3x+2y=8.1):}`

`{(y=4.8-2x),(3x+2*(4.8-2x)=8.1):}`

`{(y=4.8-2x),(3x+9.6-4x=8.1):}`

`{(y=4.8-2x),(9.6-8.1=4x-3x):}`

`{(y=4.8-2x),(x=1.50):}`

`{(y=4.8-2*1.5=4.8-3=1.8),(x=1.50):}`

Cena pączka to 1,50 zł, a cena ciastka to 1,80 zł. Prawidłowa jest odpowiedź A.

Odpowiedź:

A