🎓 Rozwiąż równanie. ... - Zadanie 8: Matematyka 3. Zakres podstawowy. Po gimnazjum - strona 11
Przedmiot:
Matematyka
Wybrana książka:
Wybierz książkę
Klasa:
III technikum
Strona 11

a) Rozwiążemy dane równanie, korzystając z faktu, że iloczyn kilku liczb jest równy 0, jeżeli co najmniej jedna z tych liczb jest równa 0.

 

 

 

 

Zatem:

 


b) Rozwiążemy dane równanie, korzystając z faktu, że iloczyn kilku liczb jest równy 0, jeżeli co najmniej jedna z tych liczb jest równa 0.

 

 

 

 

Zatem:

 


c) Rozwiążemy dane równanie, korzystając z faktu, że iloczyn kilku liczb jest równy 0, jeżeli co najmniej jedna z tych liczb jest równa 0.

 

 

 

 

 

Zatem:

 


d) Rozwiążemy dane równanie, korzystając z faktu, że iloczyn kilku liczb jest równy 0, jeżeli co najmniej jedna z tych liczb jest równa 0 oraz ze wzoru skróconego mnożenia na różnicę kwadratów.

 

 

 

 

Zatem:

 


e) Rozwiążemy dane równanie, korzystając z faktu, że iloczyn kilku liczb jest równy 0, jeżeli co najmniej jedna z tych liczb jest równa 0 oraz ze wzoru skróconego mnożenia na różnicę kwadratów.

 

 

 

 

 

Zatem:

 


f) Rozwiążemy dane równanie, korzystając z faktu, że iloczyn kilku liczb jest równy 0, jeżeli co najmniej jedna z tych liczb jest równa 0 oraz ze wzoru skróconego mnożenia na różnicę kwadratów.

 

 

 

Kwadrat dowolnej liczby rzeczywistej jest liczbą nieujemną, więc równanie  nie ma rozwiązań w zbiorze liczb rzeczywistych.

 

Zatem:

 

Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
GWO
Rok wydania:
2017
Autorzy:
Marcin Karpiński, Małgorzata Dobrowolska, Jacek Lech
ISBN:
9788374205139
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania

Nauczyciel

Nauczycielka matematyki. Wolny czas najchętniej spędzam układając puzzle.