Dwie duże czekolady kosztują ... - Zadanie 13: Matematyka na czasie! 2 - strona 94
Matematyka
Wybierz książkę
Dwie duże czekolady kosztują ... 4.57 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 2 Klasa
  3. Matematyka

Oznaczamy:

x - cena dużej czekolady

y - cena małej czekolady

 

Pierwsze równanie - dwie duże czekolady kosztują 80% ceny trzech małych:

 

 

Drugie równanie - mała czekolada jest tańsza od dużej o 0,40 zł:

 

 

Rozwiązujemy układ równań:

Zadanie premium

Reszta rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium dla klasy II gimnazjum

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
komentarz do odpowiedzi undefined
Lilianna

20 stycznia 2018
dzieki!!!!
klasa:
II gimnazjum
Informacje
Autorzy: Jerzy Janowicz
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile

Justyna

18461

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY1704ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA950WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE148KOMENTARZY
komentarze
... i1639razy podziękowaliście
Autorom