Wyjaśnij, co to są odnawialne i nieodnawialne 4.57 gwiazdek na podstawie 7 opinii
 1. Gimnazjum
 2. 3 Klasa
 3. Biologia

Wyjaśnij, co to są odnawialne i nieodnawialne

1
 Zadanie

2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie

Odnawialne zasoby środowiska to zasoby naturalnie występujące w środowisku, które pomimo ciągłego pozyskiwania z nich energii odnawiają się na nowo w krótkim czasie i nie zmniejszają się na długo. Pozyskiwanie energii z takich zasobów z reguły nie wpływa negatywnie na środowisko. Do odnawialnych zasobów środowiska zaliczyć można m.in. energię wody, energię wiatru, energię słoneczną. 

 

Nieodnawialne zasoby środowiska to zasoby naturalnie występujące w środowisku, ale nie mogące samodzielnie się odnowić. Występują one w środowisku w ograniczonej ilości, a pozyskiwanie energii z takich zasobów z reguły negatywnie wpływa na środowisko. Nieodnawialnymi zasobami środowiska są paliwa kopalne: węgiel, ropa naftowa, gaz ziemny.

DYSKUSJA
user profile image
Gość

0

2017-10-02
dzięki :):)
Informacje
Ciekawa biologia 3 2013
Autorzy: Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Mariola Kukier-Wyrwicka, Hanna Werblan-Jakubiec
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile image

Monika

2966

Nauczyciel

Masz wątpliwości co do rozwiązania?

Wiedza
Siatka prostopadłościanu

Po rozcięciu powierzchni prostopadłościanu wzdłuż kilku krawędzi i rozłożeniu go na powierzchnię płaską powstanie jego siatka. Jest to wielokąt złożony z prostokątów, czyli ścian graniastosłupa. Ten sam prostopadłościan może mieć kilka siatek.

Siatka prosopadłościanu
Ułamki właściwe i niewłaściwe
 1. Ułamek właściwy – ułamek, którego licznik jest mniejszy od mianownika. Ułamek właściwy ma zawsze wartość mniejszą od 1.
  Przykłady: $$3/8$$, $${23}/{36}$$, $$1/4$$, $$0/5$$.
   

 2. Ułamek niewłaściwy – ułamek, którego mianownik jest równy lub mniejszy od licznika. Ułamek niewłaściwy ma zawsze wartość większą od 1.
  Przykłady: $${15}/7$$, $$3/1$$, $${129}/5$$, $${10}/5$$.
   

Zobacz także
Udostępnij zadanie