🎓 Zapisz w postaci wyrażeń algebraicznych, ile złotych trzeba zapłacić za: - Zadanie 16: Matematyka z plusem 6. Liczby i wyrażenia algebraiczne część II - strona 44
Matematyka
Wybierz książkę

Zapisz w postaci wyrażeń algebraicznych, ile złotych trzeba zapłacić za:

14
 Zadanie
15
 Zadanie

16
 Zadanie

17
 Zadanie
18
 Zadanie
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

a) Kilogram jabłek kosztuje a złotych, zatem dwa kilogramy 2a złotych.
2 kilogramy to 2 razy więcej niż 1 kilogram, czyli 2 kilogramy kosztują 2 razy więcej niż 1 kg. 
2 kilogramy kosztują więc 2∙a=2a


Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
Śliczna

8 marca 2018
Dzięki :)
Patrycja

20 lutego 2018
dzieki
klasa:
6 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Dobrowolska Małgorzata, Agnieszka Demby
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania:
ISBN: 9788374202435
Autor rozwiązania

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY2060ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA12028WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE3338KOMENTARZY
komentarze
... i43292razy podziękowaliście
Autorom