Klasa
6 szkoły podstawowej
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka z plusem 6. Liczby i wyrażenia algebraiczne część 2, Zeszyt ćwiczeń

a) Jeden kilogram szynki kosztuje 47 zł za kilogram. 

x dag trzeba zamienić na kilogramy. 100 dag = 1 kg, czyli x dag = (x:100) kg.

Komentarze

Avatar komentatora
Kasper2 marca 2018
Dzięki za pomoc :):)
0