🎓 Julia kupiła cukier za 3,10 zł, 10 dag masła i 10 dag szynki ... - Zadanie 8: Matematyka wokół nas 4 - strona 269
Przedmiot:
Matematyka
Wybrana książka:
Matematyka wokół nas 4 (Podręcznik, WSiP)
Klasa:
4 szkoły podstawowej
Strona 269

Julia kupiła cukier za 3,10 zł, 10 dag masła i 10 dag szynki ...

1
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie
6
 Zadanie
7
 Zadanie

8
 Zadanie

1 kg = 100 dag

1 kg masła kosztuje 18,00 zł. Obliczamy ile wynosi koszt 10 dag masła. 
(10 dag to 10 razy mniej niż 100 dag, czyli 10 dag kosztuje 10 razy mniej niż 18,00 zł)

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
WSiP
Rok wydania:
2020
Autorzy:
Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
ISBN:
9788302191565
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Łukasz
19381

Nauczyciel

Nauczyciel matematyki, korepetytor z doświadczeniem. Interesuję się piłką nożną.