🎓 Piotr kupił 10 dag żółtego sera, 10 dag masła ... - Zadanie 7: Matematyka wokół nas 4 - strona 269
Przedmiot:
Matematyka
Wybrana książka:
Matematyka wokół nas 4 (Podręcznik, WSiP)
Klasa:
4 szkoły podstawowej
Strona 269

Piotr kupił 10 dag żółtego sera, 10 dag masła ...

1
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie
6
 Zadanie

7
 Zadanie

8
 Zadanie

1 kg = 100 dag


1 kg sera żółtego kosztuje 18,60 zł. Obliczamy ile wynosi koszt 10 dag sera. 
(10 dag to 10 razy mniej niż 100 dag, czyli 10 dag kosztuje 10 razy mniej niż 18,60 zł)

 


1 kg masła kosztuje 18,00 zł. Obliczamy ile wynosi koszt 10 dag masła. 
(10 dag to 10 razy mniej niż 100 dag, czyli 10 dag kosztuje 10 razy mniej niż 18,00 zł)

 


Obliczamy, ile wynosił łączny koszt sera żółtego, masła, chleba i bułki. 

 

Łączny koszt zakupów wynosił 6,41 zł. 


Obliczamy, ile reszty otrzymał Piotr.  

 


Odpowiedź: Piotr otrzymał 3,59 zł reszty. 

Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
WSiP
Rok wydania:
2020
Autorzy:
Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
ISBN:
9788302191565
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Łukasz
21394

Nauczyciel

Nauczyciel matematyki, korepetytor z doświadczeniem. Interesuję się piłką nożną.