- Faraon sprawował władzę absolutną. Uważano go za przedstawiciela boga Re na Ziemi. Był naczelnym wodzem i najwyższym kapłanem. Władca Egiptu stał na straży ładu wszechświata, państwo było jego własnością. Kontrolował gospodarkę, administrację i sprawowanie kultu. Egipcjanie wierzyli, że po śmierci faraonowie stają się bogami, którym należy oddawać hołd. Rozkazy władcy wykonywano bez najmniejszego sprzeciwu. Faraon decydował o życiu i śmierci swoich poddanych, wysokości podatków, wojnie i pokoju. Osobiście nie podlegał stanowionym przez siebie prawom.
- Oznakami władzy faraona były dwie korony: czerwona Egiptu Dolnego i biała - Egiptu Górnego oraz laska i bicz.
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Opracowania zadań z ponad 3000 podręczników – przygotowane przez nauczycieli
Ponad 100 kursów wideo do sprawdzianów, E8 i matury
Odrabiak Pro – interaktywna nauka z każdym szkolnym podręcznikiem
Gotowe notatki, tablice edukacyjne i sprawdziany
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

