Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znane jako RODO.

Dlatego aby dalej móc dostarczać Ci materiały odpowiednie do Twojego etapu edukacji, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dzięki temu możemy zapamiętywać jakie materiały są Ci potrzebne. Dbamy o Twoją prywatność, więc nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę na ich zbieranie możesz wycofać na podstronie polityka prywatności.

Klikając "Przejdź do Odrabiamy", zgadzasz się na wskazane powyżej działania. W przeciwnym wypadku, nie jesteśmy w stanie zrealizować usługi kompleksowo i prosimy o opuszczenie strony.

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku w każdej chwili masz prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody przed jej wycofaniem. Po cofnięciu zgody wszystkie twoje dane zostaną usunięte z serwisu. Udzielenie zgody możesz modyfikować w zakładce 'Informacja o danych osobowych'

Historia

Bliżej historii 2 (Podręcznik, WSiP)

Jak filozofowie oświecenia postrzegali pozycję 4.55 gwiazdek na podstawie 11 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 2 Klasa
  3. Historia

Jak filozofowie oświecenia postrzegali pozycję

1
 Zadanie

2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
  • Jak filozofowie oświecenia postrzegali pozycję władcy i ludu w państwie?

Filozofowie oświecenia uważali, że ludzie są równi wobec siebie, dlatego też powinni być traktowani przez władców jako posiadający prawa obywatele, a nie jako bezwolni poddani. Wprowadzenie nowego porządku w europejskich państwach miało należeć do poddanych - nie panujących. Myśliciele epoki oświecenia twierdzili, iż władcy powinni być sługami swego państwa. Według nich, władza monarsza nie pochodziła wyłącznie od Boga, lecz od umowy społecznej - czyli porozumienia zawartego przez ludzi, którzy zgodzili się oddać rządy jednemu spośród swoich, aby zapewnił im długotrwały pokój i dobrobyt. Nie wszyscy jednak francuscy i zagraniczni filozofowie XVIII wieku głosili pochwałę absolutyzmu oświeconego. Według szwajcarskiego filozofa - Jana Jakuba Rousseau lud stanowił byt suwerenny - czyli niezależny w swej decyzji ustroju państwa. Zdaniem Rousseau lud - mógł samoistnie ustanowić najlepszy z możliwych ustrojów, czyli republikę opartą na zasadzie bezpośredniej demokracji. W ustroju tym, decyzje dotyczące państwa podejmowane są za pomocą głosowania, w którym biorą udział wszyscy obywatele posiadający prawo głosu. Z czasem idde głoszone przez Jana Jakuba Rousseau stały się inspiracją do wielkich przemian wprowadzonych pod koniec XVIII wieku we Francji (Wielka Rewolucja Francuska).

 

DYSKUSJA
user avatar
Magda

29 stycznia 2018
Dzieki za pomoc :)
user avatar
Gość

21 stycznia 2018
Ja również dziękuję
user avatar
Zuzanna

18 stycznia 2018
Dzieki za pomoc!
Informacje
Autorzy: Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile

Paulina

49010

Nauczyciel

Wiedza
Dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000...

Aby podzielić ułamek dziesiętny przez 10, 100, 1000 itd. należy przesunąć przecinek w lewo o tyle miejsc ile jest zer w liczbie przez którą dzielimy (czyli w 10, 100, 1000 itd.)

Przykłady:

  • $$0,34÷10= 0,034$$ ← przesuwamy przecinek o jedno miejsce w lewo
  • $$311,25÷100= 3,1125$$ ← przesuwamy przecinek o dwa miejsca w lewo
  • $$53÷1000= 0,053$$ ← przesuwamy przecinek o trzy miejsca w lewo
Kwadrat

Kwadrat to prostokąt, który ma wszystkie boki jednakowej długości.

Przekątne kwadratu są prostopadłe, mają równą długość i wspólny środek. Przekątne tworzą z bokami kwadratu kąt 45°.

Długość jednego boku jest wymiarem kwadratu.

kwadrat
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom