Matematyka

Autorzy:Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, Maria Wójcicka

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Klient kupił : 6 jaj po 36 gr za sztukę , 3 kostki masła po 3,56 zł za kostkę ,35 dag polędwicy po 33,40 zł za 1 kg 4.67 gwiazdek na podstawie 12 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Klient kupił : 6 jaj po 36 gr za sztukę , 3 kostki masła po 3,56 zł za kostkę ,35 dag polędwicy po 33,40 zł za 1 kg

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie
6
 Zadanie
7
 Zadanie

8
 Zadanie

9
 Zadanie
10
 Zadanie
11
 Zadanie

`6*0,36 + 3*3,56 + 0,35*33,40 + 0,6*23,90 = 2,16 + 10,68 + 11,69 + 14,34 = 38,87`  

`50 - 38,87 = 11,13`

Odp. Klient otrzyma 11,13 zl reszty.