Matematyka

Autorzy:A.Bazyluk, J.Chodnicki, M.Dąbrowski, A.Fryska, E.Łakoma, A.Pfeiffer, P.Piskorski, W.Zawadowski, H.Sienkiewicz

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2014

Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 15,80 zł/kg i 0,6 kg sera... 4.71 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 15,80 zł/kg i 0,6 kg sera...

9
 Zadanie
10
 Zadanie
11
 Zadanie
12
 Zadanie

13
 Zadanie

14
 Zadanie
15
 Zadanie

Obliczam , ile kosztowały zakupy Gosi : 

`0,45*15,80+0,6*18,50=7,11+11,10=18,21 zl`  

Obliczam , ile reszty otrzymała Gosia : 

20zł - 18,21zł = 1,79zł 

Obliczam , ile kosztowały zakupy Gosi gdyby kupiła 0,15kg wędliny więcej : 

18,21 zl+0,15*15,80zl=18,21 zl+2,37zl= 20,58 zł

20,58 zl > 20 zl 

Odp : Płacąc banknotem 20 zł Gosia otrzymała1,79 zł reszty . Gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej nie wystarczyłoby jej 20 zł