Matematyka

Autorzy:A.Bazyluk, J.Chodnicki, M.Dąbrowski, A.Fryska, E.Łakoma, A.Pfeiffer, P.Piskorski, W.Zawadowski, H.Sienkiewicz

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2014

Za 1/2 metra wstążki zapłacono 1,30 zł. Ile kosztuje 1 m tej wstążki 4.33 gwiazdek na podstawie 6 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Za 1/2 metra wstążki zapłacono 1,30 zł. Ile kosztuje 1 m tej wstążki

4
 Zadanie

5
 Zadanie
6
 Zadanie
7
 Zadanie
8
 Zadanie
9
 Zadanie
10
 Zadanie

a) 

`1 : 1/2 * 1,30zl = 1 * 2/1 * 1,30zl = 1*2*1,30zl = 2*1,30zl = 2,60zl` 

Odp: 1m tej wstążki kosztuje 2,60zł 

b) 

`1 : 1/4 *4,20zl = 1*4/1 *4,20zl = 1*4/1*4,20zl = 1*4*4,20zl = 4*4,20zl = ` `16,80zl` 

Odp : Cena 1kg tych cukierków wynosi 16,80zł