Klasa
III gimnazjum
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka z plusem 3, Podręcznik

49

Rozwiązanie

 - kwota, którą każdy z rodzeństwa dostał od mamy (w groszach)

 -cena bułki (w groszach)

 

 

 

 

Dodajemy równania stronami:

 

   

  

 

 

Odpowiedź:

Bułka kosztowała 1,80 zł. 

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

3

Avatar autora

Paweł

Nauczyciel matematyki

55 070