🎓 Ile trzeba zapłacić za 2 kostki masła babci Janki - Zadanie 17: Matematyka wokół nas 6. Zeszyt ćwiczeń cz.2 - strona 21
Przedmiot:
Matematyka
Wybrana książka:
Wybierz książkę
Klasa:
I liceum
Strona 21

Ile trzeba zapłacić za 2 kostki masła babci Janki

14
 Zadanie
15
 Zadanie
16
 Zadanie

17
 Zadanie

1 kostka masła ma wagę 20 dag, czyli 0,2kg

2 kostki masła mają wagę 40 dag, czyli 0,4kg

Z poprzedniego zadania wiemy, że 1 kg (czyli 100 dag) masła kosztuje 20 zł.

 

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
Komentarze
opinia do rozwiązania undefined
Szymek
29 maja 2018
Dzięki :)
Informacje o książce
Wydawnictwo:
WSiP
Rok wydania:
2017
Autorzy:
Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
ISBN:
9788302164514
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Marek
2860

Korepetytor

Nauczyciel matematyki z siedmioletnim doświadczeniem. Miłośnik mangi oraz dobrej kawy. Ostatnio uczę się programowania.