Rozwiązanie
Sposób 1: Metoda prób i błędów.
PRÓBA I | PRÓBA II | PRÓBA III | |
Ile kosztuje łańcuszek? | |||
Ile kosztuje wisiorek? | |||
Ile kosztuje wisiorek i łańcuszek? | |||
Czy to dobry wynik? | Za dużo | Za mało | DOBRZE! |
Sposób 2: Za pomocą równania.
- cena łańcuszka
- cena wisiorka
Równanie:
Rozwiązujemy równanie.
cena łańcuszka:
cena wisiorka:
Sposób 3: Rysunek i obliczenia.

Łukasz Solarz
Nauczyciel matematyki