Klasa
4 szkoły podstawowej
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka 4, Zbiór zadań

Pędzle są 4 razy tańsze od farb, czyli farby są 4 razy droższe od pędzli. 

Obliczamy, ile wynosi koszt zakupu zestawu farb. 

 


Obliczamy, ile należy zapłacić za 3 zestawy pędzli. 

 

Obliczamy, ile należy zapłacić za 5 zestawów farb. 

 


Obliczamy, ile łącznie należy zapłacić za 3 zestawy pędzli i 5 zestawów farb. 

 


Odpowiedź: Należy zapłacić 230 zł. 

Komentarze