Klasa
8 szko艂y podstawowej
Przedmiot
Matematyka
Wybierz ksi膮偶k臋
Egzamin 贸smoklasisty Matematyka. Marzec 2020. Arkusz pr贸bny, Arkusz

Tre艣膰:

Zmieszano 40 dag rodzynek w cenie 12 z艂 za kilogram oraz 60 dag pestek dyni w cenie
17 z艂 za kilogram. Ile kosztuje 1 kilogram tej mieszanki? Zapisz obliczenia.


Rozwi膮zanie:

Obliczmy ile kosztuje 40 dag rodzynek w cenie 12 z艂 za kilogram.

Zauwa偶my, 偶e 40 dag to 0,4 kg.

      

Komentarze