🎓 Paulina kupiła 0,4 kg pierwszych... - Zadanie 17: Matematyka wokół nas 6 - strona 158
Przedmiot:
Matematyka
Wybrana książka:
Matematyka wokół nas 6 (Podręcznik, WSiP)
Klasa:
6 szkoły podstawowej
Strona 158

0,4 kg - waga kupionych truskawek

6 zł - koszt kupionych truskawek

 

Skoro 0,4 kg truskawek kosztuje 6 zł, to znaczy, że 0,1 kg truskawek kosztuje:

 

 

Czyli 1 kg truskawek kosztował:

 

 

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
WSiP
Rok wydania:
2019
Autorzy:
Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
ISBN:
9788302181481
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Łukasz
19442

Nauczyciel

Nauczyciel matematyki, korepetytor z doświadczeniem. Interesuję się piłką nożną.