🎓 Za 2 jabłka i 3 gruszki Janek... - Zadanie 11: Matematyka wokół nas 6 - strona 143
Matematyka
Matematyka wokół nas 6 (Podręcznik, WSiP)

2 - liczba kupionych jabłek

3 - liczba kupionych gruszek

5,47 zł - łączny koszt owoców

0,86 zł - cena jabłka

 

Obliczmy, Janek zapłacił za jabłka:

  

 

Obliczmy, ile zapłacił za gruszki:

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
klasa:
6 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302181481
Autor rozwiązania
user profile

Nauczyciel

Nauczyciel matematyki, korepetytor z doświadczeniem. Interesuję się piłką nożną.

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY2981ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA9438WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE1567KOMENTARZY
komentarze
... i24970razy podziękowaliście
Autorom