🎓 Za dwie czekolady po x zł... - Zadanie 28: Matematyka 6 - strona 229
Matematyka
Matematyka 6 (Podręcznik, WSiP)

Kupiono dwie czekolady po x zł czyli zapłacono za nie 2x. Dokupiono do tego kilogram jabłek za 3 zł i łącznie zapłacono 8 zł. Możemy więc zapisać:

 

DYSKUSJA
klasa:
6 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Anna Dubiecka, Barbara Dubiecka-Kruk, Tomasz Malicki, Piotr Piskorki
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302181443
Autor rozwiązania
user profile

Ania

35287

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY4238ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA6801WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE464KOMENTARZY
komentarze
... i5797razy podziękowaliście
Autorom