Matematyka

Autorzy:Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Cena jogurtu wynosi 1,95 zł 4.6 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

`14:1,95~~14:2=7`

Odpowiedź:

Za 14 zł można kupić najwięcej 7 takich jogurtów (jeden jogurt kosztuje niecałe 2 zł, więc za 7 jogurtów zapłacimy ciut mniej niż 14 zł)