Matematyka

Autorzy:Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł 4.43 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

`3\ kg\ \ \ -\ \ \ 7,20\ "zł"` 

`8\ kg\ \ \ -\ \ \ x\ "zł"` 

 

`3/8=(7,20)/x` 

`3*x=8*7,20\ \ \ \ |:3` 

`x=8*2,40=19,20\ \ \ \ \ \ odp.\ B`