Klasa
I gimnazjum
Przedmiot
Matematyka
Wybierz ksi膮偶k臋
Matematyka 2001, Podr臋cznik

33

UWAGA! Ogl膮dasz stare wydanie ksi膮偶ki. Kliknij tutaj, aby przej艣膰 do strony g艂贸wnej.

Rozwi膮zanie

3 zeszyty + 5 pisak贸w= 17 z艂

Je艣li zeszyt by艂 o 1 z艂 dro偶szy od pisaka, to 3 zeszyty by艂y o 3 z艂 dro偶sze od 3 pisak贸w. Mo偶na wi臋c zast膮pi膰 w naszej zale偶no艣ci 3 zeszyty trzema pisakami i pomniejszy膰 zap艂acon膮 kwot臋 o 3 z艂

3 pisaki+ 5 pisak贸w=17z艂-3z艂

8聽 pisak贸w=14z艂

Wiemy 偶e 8 pisak贸w kosztuje 14 z艂,zatem jeden pisak kosztuje 8 razy mniej, czyli:

Czy to rozwi膮zanie by艂o pomocne?

3

Avatar

Monika

Nauczycielka matematyki

59聽706

Spe艂niam si臋 zawodowo jako nauczycielka matematyki. Hoduj臋 kaktusy, czytam powie艣ci przygodowe, je偶d偶臋 konno. Du偶o czasu sp臋dzam tak偶e z moim kotem.

Komentarze