Książki
Kursy
AI
Tablica
Oferta
Więcej
Matematyka
Matematyka 2001
S. 248
Str. 248
Uwaga! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.
Rozwiązanie
Cena pomarańczy wzrosła o 30%. Obecnie wynosi 3,90zł za kg.
Oznaczamy x - cena za kg pomarańczy przed podwyżką. Układamy równanie:
x+30%⋅x=3,90
x+10030⋅x=3,90
Justyna
Nauczyciel
41 654
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.