Matematyka

Autorzy:Praca zbiorowa

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Książka kosztuje m złotych, a zeszyt y złotych. 4.57 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Książka kosztuje m złotych, a zeszyt y złotych.

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie

4
 Zadanie

5
 Zadanie
6
 Zadanie
7
 Zadanie

m -cena książki w złotych

y -cena zeszytu w złotych


Jedna książka kosztuje m złotych, więc dwie książki kosztują m+m=2m złotych. 

Jeden zeszyt kosztuje y złotych, dwa zeszyty kosztują y+y=2y zł, więc cztery zeszyty kosztują 4y złotych. 


Cena dwóch książek i czterech zeszytów w złotych to:
`2m+4y`     

Odpowiedź:

Dwie książki i cztery zeszyty kosztują 2m+4y złotych.