Matematyka

Autorzy:Praca zbiorowa

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Masło kosztowało m złotych. Zapisz, ile to groszy. 4.5 gwiazdek na podstawie 8 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

Masło kosztowało m złotych. Zapisz, ile to groszy.

1
 Zadanie

2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie
6
 Zadanie
7
 Zadanie

1 złoty to 100 groszy. 
2 złote to 100 groszy+100 groszy=2∙100 groszy=200 groszy.
3 złote to 3∙100 groszy=300 groszy. 

Zatem:
m złotych to m∙100 groszy=100m groszy

Odpowiedź:

m zł to 100m gr