Matematyka

Autorzy:M.Dobrowolska

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2015

a) Ile trzeba zapłacić za 0,3 kg sera 4.33 gwiazdek na podstawie 9 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Matematyka

`a)` 

`1\ kg\ \ \ -\ \ \ 28,50\ "zł"\ \ \ |:10` 

`0,1\ kg\ \ \ -\ \ \ 2,85\ "zł"\ \ \ |*3` 

`0,3\ kg\ \ \ -\ \ \ 8,55\ "zł"` 

 

 

`b)` 

`35\ dag=0,35\ kg` 

`0,35*21,40\ "zł"=7,49\ "zł"`