Klasa
II gimnazjum
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Policzmy to razem 2, Podręcznik
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

1 zeszyt kosztuje 1,5 zł. 
2 zeszyty kosztują dwa razy więcej, czyli 2∙1,5 zł=3 zł
3 zeszyty kosztują trzy razy więcej, czyli 3∙1,5 zł= 4,5 zł


a) Za x zeszytów trzeba więc zapłacić x∙1,5 zł. 
Przez y oznaczamy wartość zakupionych biletów. 

Funkcja ma więc postać:
 


b) Obliczamy ilość zeszytów jakie można kupić za 30 zł, czyli ile wynosi x jeżeli y jest równy 30. 

Komentarze