Matematyka

Autorzy:Hanna Jaku, Elżbieta Rzepecka, Barbara Stryczniewicz

Wydawnictwo:Nowa Era

Rok wydania:2014

Za cenę 1 kg czereśni można kupić więcej niż 2,2 kg jabłek 4.63 gwiazdek na podstawie 8 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Za cenę 1 kg czereśni można kupić więcej niż 2,2 kg jabłek

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie

4
 Zadanie

Obliczamy, ile kosztuje 2,2 kg jabłek: 

`2,2*2,50=2*2,50+0,2*2,50=5+0,50=5,50\ zl` 

1 kg czereśni kosztuje 6 zł, więc za tą kwotę można kupić więcej niż 2,2 kg jabłek. 

Pierwsze zdanie to PRAWDA.

 

 

Obliczamy, ile kosztuje 1 kg mandarynek i 2 kg czereśni: 

`7+2*6=7+12=19<20` 

Drugie zdanie to PRAWDA.