🎓 Beschreibe deinen Partner... - Zadanie 6: Kompass Team 1. Wydanie 2017 - strona 19
Przedmiot:
Język niemiecki
Wybrana książka:
Kompass Team 1. Wydanie 2017 (Podręcznik, PWN)
Klasa:
7 szkoły podstawowej
Strona 19

Beschreibe deinen Partner...

Grammatik 4
 Zadanie
5
 Zadanie

6
 Zadanie

To zadanie jest indywidualne. Oznacza to, że każdy uczeń powinien wykonać je inaczej. Poniżej zaprezentowane zostało przykładowe rozwiązanie, które stanowi jedynie wzór. 


Das ist Emma. Sie ist nicht 12, sie ist 13. Sie ist optimistisch und lustig, sie ist aber nicht aktiv. Sie chattet gern. Sie spielt nicht gern Computerspiele. Emma spielt nicht Fußball, sie spielt Tennis und Tischtennis. Sie macht auch Gymnastik. Emma hört gern Pop. Klassische Musik hört sie nicht gern. Sie besucht gern Freunde. Emma tanzt nicht gern. Sie mag Pizza, aber sie isst keine Pommes. 

To jest Emma. Nie ma 12 lat, lecz 13. Jest optymistyczna i zabawna, ale nie jest aktywna. Lubi pisać na czacie. Nie lubi grać w gry komputerowe. Emma nie gra w piłkę nożną, gra w tenisa i tenisa stołowego. Ćwiczy też gimnastykę. Emma słucha popu. Nie słucha muzyki poważnej. Chętnie odwiedza przyjaciół. Emma nie lubi tańczyć. Lubi pizzę, ale nie je frytek. 

Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
PWN
Rok wydania:
2017
Autorzy:
Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga, Małgorzata Jezierska-Wiejak
ISBN:
9788326228841
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Ola
47847

Nauczyciel

Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny. Od czterech lat uczę tego języka. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej. W wolnym czasie gram w squasha.