🎓 Arbeitet zu zweit. Antwortet... - Zadanie 4: Kompass Team 1. Wydanie 2017 - strona 100
Przedmiot:
Język niemiecki
Wybrana książka:
Kompass Team 1. Wydanie 2017 (Podręcznik, PWN)
Klasa:
7 szkoły podstawowej
Strona 100

Arbeitet zu zweit. Antwortet...

Grammatik 6
 Zadanie

4
 Zadanie

5
 Zadanie

To zadanie jest indywidualne. Oznacza to, że każda para uczniów powinna udzielić innych odpowiedzi. Poniżej przedstawiono przykładowe rozwiązanie zadania, które stanowi jedynie wzór. Można się nim sugerować podczas tworzenia własnych odpowiedzi.

 

  • Unsere Klasse ist nicht groß. Wir sind nur 22 Schüler: 13 Mädchen und 9 Jungen. -  Nasza klasa nie jest duża. Jest nas 22: 13 dziewczyn i 9 chłopców. 
  • Unser(e) Klassenlehrer(in) ist hilfsbereit und geduldig. Er / Sie unterrichtet Erdkunde. - Nasz wychowawca / Nasza wychowawczyni jest pomocny/-a i cierpliwy/-a. Uczy geografii. 
  • Unser Lieblingslehrer ist Herr Möller. Er ist Sportlehrer. Er ist lustig, witzig und locker. - Nasz ulubiony nauczyciel to pan Möller. Jest wuefistą. Jest zabawny, dowcipny i wyluzowany. 
  • Unsere Lieblingsfächer sind Englisch und Französisch. Wir lernen gern Grammatik und neue Wörter. - Nasze ulubione przedmioty to angielski i francuski. Chętnie uczymy się gramatyki i nowych słówek. 
  • Nein, wir haben kein Klassentier / Klassenmaskottchen. - Nie, nie mamy klasowej maskotki. 
Komentarze
Informacje o książce
Wydawnictwo:
PWN
Rok wydania:
2017
Autorzy:
Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga, Małgorzata Jezierska-Wiejak
ISBN:
9788326228841
Inne książki z tej serii:
Autor rozwiązania
Ola
59024

Nauczyciel

Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny. Od czterech lat uczę tego języka. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej. W wolnym czasie gram w squasha.