XVI w.
XVI stulecie jest wiekiem walki o dominacje w życiu politycznym państwa polsko-litewskiego. Zmagały się w nim obozy magnacki i szlachecki, reprezentowane przez dwie izby Sejmu Walnego. Te zdobywając kolejne przywileje w zasadzie wykluczyły inne stany świeckie z życia politycznego, jak również gospodarczego. Pozycja króla została osłabiona już na początku wieku przez konstytucje nihil novi z 1505 r.
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Opracowania zadań z ponad 3000 podręczników – przygotowane przez nauczycieli
Ponad 100 kursów wideo do sprawdzianów, E8 i matury
Odrabiak Pro – interaktywna nauka z każdym szkolnym podręcznikiem
Gotowe notatki, tablice edukacyjne i sprawdziany
Cezary Kulczyński
Nauczyciel historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

