Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znane jako RODO.

Dlatego aby dalej móc dostarczać Ci materiały odpowiednie do Twojego etapu edukacji, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dzięki temu możemy zapamiętywać jakie materiały są Ci potrzebne. Dbamy o Twoją prywatność, więc nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę na ich zbieranie możesz wycofać na podstronie polityka prywatności.

Klikając "Przejdź do Odrabiamy", zgadzasz się na wskazane powyżej działania. W przeciwnym wypadku, nie jesteśmy w stanie zrealizować usługi kompleksowo i prosimy o opuszczenie strony.

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku w każdej chwili masz prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody przed jej wycofaniem. Po cofnięciu zgody wszystkie twoje dane zostaną usunięte z serwisu. Udzielenie zgody możesz modyfikować w zakładce 'Informacja o danych osobowych'

Historia

Zrozumieć przeszłość. Starożytność i średniowiecze (Podręcznik, Nowa Era )

Wyjaśnij, na jakich zasadach doszło do 4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Liceum
  2. 1 Klasa
  3. Historia

Wyjaśnij, na jakich zasadach doszło do

1
 Zadanie
2
 Zadanie

3
 Zadanie

4
 Zadanie
?
 Zadanie
  • Na jakich zasadach doszło do połączenia Polski i Litwy?

- 14 sierpnia 1385 r. Jagiełło wystawił w Krewie dokument uważany za początek unii polsko - litewskiej (Akt unii w Krewie).

- Książę zobowiązał się do przyjęcia chrztu w obrządku katolickim, uregulowania kwestii niedoszłego małżeństwa Jadwigi Andegaweńskiej z Wilhelmem Habsburgiem, odebrania ziem utraconych przez Polaków oraz uwolnienia polskich jeńców przebywających na Litwie. 

- Kontrowersje wśród polskich i litewskich historyków budzi niejednoznaczna wymowa użytego w dokumencie słowa "applicare". Polscy badacze interpretują jego znaczenie jako "przyłączenie" (Litwy do Polski), podczas gdy w litewskiej historiografii dominuje pogląd o "przyłączeniu" dwóch równorzędnych państw. 

- Układ krewski był w rzeczywistości zobowiązaniem jednej ze stron. Odpowiedź Polaków stanowił wydany w 1386 r. akt elekcji Jagiełły na polski tron. Zawierał on również przyrzeczenie oddania władcy za żonę Jadwigi. 

- Unia stała się faktem po właściwej elekcji, odbyła się ona 2 lutego 1386 r. w Lublinie. Po upływie dwóch tygodni, Jagiełło przybył do Krakowa, przyjął chrzest, poślubił Jadwigę i koronował się na króla Polski.

DYSKUSJA
Informacje
Autorzy: Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
ISBN: 9788326725470
Autor rozwiązania
user profile

Paulina

49009

Nauczyciel

Wiedza
Kwadrat

Kwadrat to prostokąt, który ma wszystkie boki jednakowej długości.

Przekątne kwadratu są prostopadłe, mają równą długość i wspólny środek. Przekątne tworzą z bokami kwadratu kąt 45°.

Długość jednego boku jest wymiarem kwadratu.

kwadrat
Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000...

Aby pomnożyć ułamek dziesiętny przez 10, 100, 1000 itd. należy przesunąć przecinek w prawo o tyle miejsc ile jest zer w liczbie przez którą mnożymy (czyli w 10, 100, 1000 itd.).

Przykłady:

  • $$0,253•10= 2,53$$ ← przesuwamy przecinek o jedno miejsce w prawo
  • $$3,007•100= 300,7$$ ← przesuwamy przecinek o dwa miejsca w prawo
  • $$0,024•1000= 24$$ ← przesuwamy przecinek o trzy miejsca w prawo
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom