Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znane jako RODO.

Dlatego aby dalej móc dostarczać Ci materiały odpowiednie do Twojego etapu edukacji, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dzięki temu możemy zapamiętywać jakie materiały są Ci potrzebne. Dbamy o Twoją prywatność, więc nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę na ich zbieranie możesz wycofać na podstronie polityka prywatności.

Klikając "Przejdź do Odrabiamy", zgadzasz się na wskazane powyżej działania. W przeciwnym wypadku, nie jesteśmy w stanie zrealizować usługi kompleksowo i prosimy o opuszczenie strony.

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku w każdej chwili masz prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody przed jej wycofaniem. Po cofnięciu zgody wszystkie twoje dane zostaną usunięte z serwisu. Udzielenie zgody możesz modyfikować w zakładce 'Informacja o danych osobowych'

Historia

Poznać przeszłość. Wiek XX. Zakres podstawowy. (Podręcznik, Nowa Era)

Opisz przebieg rywalizacji w badaniach kosmicznych 4.6 gwiazdek na podstawie 5 opinii
 1. Liceum
 2. 1 Klasa
 3. Historia

Opisz przebieg rywalizacji w badaniach kosmicznych

1
 Zadanie

2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie

Przebieg rywalizacji w badaniach kosmicznych pomiędzy ZSRR a Stanami Zjednoczonymi:

 • Od połowy lat 50. XX rywalizacja pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Sowieckim przeniosła się na inne obszary. Oprócz wyścigu zbrojeń prowadzono badania nad podbojem kosmosu. Programy badań kosmicznych były bardzo kosztowne.
 • Początkowo przewaga w podboju kosmosu należała do ZSRR. W 1957 r. wystrzelono w kosmos pierwszy sputnik (pierwszy, rosyjski sztuczny satelita Ziemi). Niecałe cztery lata później, 12 kwietnia 1961 r. po raz pierwszy w przestrzeń kosmiczną został wysłany człowiek - Jurij Gagarin.
 • Przewaga ZSRR nad USA nie trwała długo. W 1961 r. Stany Zjednoczone przystąpiły do realizacji programu Apollo, który zakładał lądowanie człowieka na Księżycu.
 • 21 lipca 1969 r. Neil Armstrong, jako pierwszy postawił stopę na Księżycu. Transmisję telewizyjną z tego wydarzenia obejrzały dziesiątki milionów Amerykanów.
 • W latach 70. XX w. Stany Zjednoczone rozpoczęły program budowy wahadłowców kosmicznych. W 1974 r. nastąpiło połączenie na orbicie dwóch pojazdów kosmicznych - sowieckiego Sojuza i amerykańskiego Apolla.
 • W 1983 r. prezydent Ronald Regan rozpoczął program Strategicznej Inicjatywy Obronnej (SDI), nazywany potocznie progmamem gwiezdnych wojen. Przyczynił się on do zwycięstwa Stanów Zjednoczonych w zimnej wojnie.

DYSKUSJA
user avatar
Gość

18 kwietnia 2018
Bardzo przydatne!!!
user avatar
ela

25 lutego 2018
Dzięki!!!
user avatar
Loffcia

27 listopada 2017
Dzięki za pomoc :):)
Informacje
Autorzy: Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile

Paulina

48958

Nauczyciel

Wiedza
Wzajemne położenie prostych

Dwie proste mogą się przecinać w punkcie, mogą być do siebie prostopadłe lub równoległe.

 1. Proste przecinające się w punkcie P – proste mające jeden punkt wspólny.

  prosteprzecinajace
   
 2. Proste prostopadłe – to proste przecinające się pod kątem prostym.

  Jeśli proste a i b są prostopadłe (inaczej mówiąc prosta a jest prostopadła do prostej b), zapisujemy to symbolicznie w następujący sposób: $$a⊥b$$. Dwie proste prostopadłe tworzą cztery kąty proste

  prostekatprosty
   
 3. Proste równoległe – to proste nie mające punktów wspólnych lub pokrywające się.

  Jeżeli proste a i b są równoległe (inaczej mówiąc prosta a jest równoległa do prostej b), to zapisujemy to symbolicznie w następujący sposób: $$a∥b$$.
   

  proste-rownlegle
Liczby mieszane i ich zamiana na ułamek niewłaściwy
ulamek

Liczba mieszana jest to suma dwóch składników, z których jeden jest liczbą naturalną (składnik całkowity), a drugi ułamkiem zwykłym właściwym (składnik ułamkowy).

$$4 1/9= 4 + 1/9 $$ ← liczbę mieszana zapisujemy bez użycia znaku dodawania +.

Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy

Licznik tego ułamka otrzymujemy w następujący sposób: mianownik składnika ułamkowego mnożymy przez składnik całkowity i do tego iloczynu dodajemy licznik składnika ułamkowego. Mianownik natomiast jest równy mianownikowi składnika ułamkowego.

Przykład:

$$3 1/4= {3•4+1}/4= {13}/4$$
 
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom