Instytucja ostracyzmu została wprowadzona do Aten w obawie przed powrotem tyranii. Polegała ona na tym, że raz w roku, jeżeli tak zadecydowało Zgromadzenie Ludowe, obywatele wypisywali na skorupkach naczyń (ostrakonach) imiona osób, które zagrażały państwu. Osoba, która otrzymała większosć głosów była skazywana na 10 - letnie wygnanie, nie tracąc jednak majątku oraz praw obywatelskich. Aby głosowanie było ważne musiało wziąć w nim udział co najmniej 6 tys. obywateli.
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Treść dostępna tylko dla użytkowników z aktywnym Premium
Opracowania zadań z ponad 3000 podręczników – przygotowane przez nauczycieli
Ponad 100 kursów wideo do sprawdzianów, E8 i matury
Odrabiak Pro – interaktywna nauka z każdym szkolnym podręcznikiem
Gotowe notatki, tablice edukacyjne i sprawdziany
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

