Historia

Kiedy i w jaki sposób doszło do powstania 4.71 gwiazdek na podstawie 7 opinii
 1. Gimnazjum
 2. 1 Klasa
 3. Historia

Kiedy i w jaki sposób doszło do powstania

1
 Zadanie

2
 Zadanie

Rycerstwo - to średniowieczna warstwa społeczna, której podstawowym zajęciem była walka. Rycerstwo wytworzyło w średniowieczu specyficzną, charakterystyczną tylko dla siebie kulturę, obrzędowość, styl życia oraz ideały. 

W II poł. VIII w. Karol Wielki oparł swoją armię na ciężkozbrojnych jeźdźcach, którzy okazali się nieprzecenieni w czasie wojen toczonych przez państwo Franków. Po rozpadzie cesarstwa Karola Wielkiego (843 r. - traktat w Verdun) pancerną konnicę wykorzystali europejscy władcy. Około X w. przekształciła się ona w rycerstwo.

DYSKUSJA
user profile image
Gość

0

2017-10-18
dzieki!!!
Informacje
Historia I
Autorzy: Tomasz Małkowski, Jacek Rześniowiecki
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile image

Nauczyciel

Masz wątpliwości co do rozwiązania?

Wiedza
Siatka prostopadłościanu

Po rozcięciu powierzchni prostopadłościanu wzdłuż kilku krawędzi i rozłożeniu go na powierzchnię płaską powstanie jego siatka. Jest to wielokąt złożony z prostokątów, czyli ścian graniastosłupa. Ten sam prostopadłościan może mieć kilka siatek.

Siatka prosopadłościanu
Ułamki właściwe i niewłaściwe
 1. Ułamek właściwy – ułamek, którego licznik jest mniejszy od mianownika. Ułamek właściwy ma zawsze wartość mniejszą od 1.
  Przykłady: $$3/8$$, $${23}/{36}$$, $$1/4$$, $$0/5$$.
   

 2. Ułamek niewłaściwy – ułamek, którego mianownik jest równy lub mniejszy od licznika. Ułamek niewłaściwy ma zawsze wartość większą od 1.
  Przykłady: $${15}/7$$, $$3/1$$, $${129}/5$$, $${10}/5$$.
   

Zobacz także
Udostępnij zadanie