Babeczka z serem kosztuje... - Zadanie 3: Elementarz XXI wieku. Ćwiczenia edukacja matematyczna cz. 1 - strona 39
Wybierz przedmiot
Brak innych książek z tego przedmiotu
Babeczka z serem kosztuje... 4.6 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 3 Klasa
  3. Edukacja wczesnoszkolna

Babeczka z serem kosztuje...

1
 Zadanie
2
 Zadanie

3
 Zadanie

4 zł - tyle kosztuje babeczka z serem, 

6 zł - tyle kosztuje babeczka z jagodami.

Gdyby Mateusz kupił 9 babeczek z jagodami wówczas zapłaciłby: 

Nie mógł więc tyle ich kupić. Gdyby kupił ich 8 zapłaciłby: . Wtedy nie wystarczyłoby mu nawet na jedną babeczkę z serem. 

Gdyby kupił 7 babeczek z jagodami, zapłaciłby za nie: . Wtedy na babeczki z serem wydałby: . To by wystarczyło na 2 takie babeczki, ale wtedy kupiłby wszystkich babeczek tylko 9, a nie 10. Taki wynik też się więc nie zgadza. 

Liczymy dalej. Gdyby Mateusz kupił 6 babeczek z jagodami, zapłaciłby za nie: . Wtedy na babeczki z serem wydałby: . Mógłby kupić 3 babeczki z serem, ale wtedy nie wydałby całych 50 zł.

Gdyby więc Mateusz kupił 5 babeczek z jagodami, zapłaciłby za nie . Wtedy na babeczki z serem wydałby: . To wystarczyłoby na 5 babeczek z serem:  i łącznie kupiłby 10 babeczek.

Mateusz kupił 5 babeczek z serem i 5 babeczek z jagodami.           

DYSKUSJA
klasa:
3 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Krysytna Bielenicka, Maria Bura
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
ISBN: 9788326726668
Autor rozwiązania
user profile

Ola

23409

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY1848ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA5788WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE557KOMENTARZY
komentarze
... i7646razy podziękowaliście
Autorom