Czy za jedną butelkę szamponu... - Zadanie 3: Elementarz XXI wieku. Ćwiczenia edukacja matematyczna cz. 1 - strona 37
Wybierz przedmiot
Brak innych książek z tego przedmiotu
Czy za jedną butelkę szamponu... 4.29 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 3 Klasa
  3. Edukacja wczesnoszkolna

Czy za jedną butelkę szamponu...

1
 Zadanie
2
 Zadanie

3
 Zadanie

4
 Zadanie

W zestawie znajdują się 4 butelki. Obliczamy, ile kosztuje jedna butelka kupiona w zestawie:

  

Pojedyncza butelka kosztuje 10 zł. Możemy więc obliczyć, o ile więcej zapłacimy za kupienie pojedynczej butelki niż za kupienie jej w zestawie:

  

Kupując 4 butelki pojedynczo zapłacilibyśmy:

W zestawie za 4 butelki należy zapłacić 36 zł. Teraz obliczamy, o ile taniej jest kupić 4 butelki szamponu w zestawie niż pojedynczo:

Odpowiedź: Za jedną butelkę szamponu zapłacimy o 1 zł więcej, kupując ją pojedynczo niż w zestawie. Kupując cztery butelki w zestawie zapłacimy o 4 zł mniej niż kupując je pojedynczo. 

DYSKUSJA
klasa:
3 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Krysytna Bielenicka, Maria Bura
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
ISBN: 9788326726668
Autor rozwiązania
user profile

Ola

23491

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY1728ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA5610WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE494KOMENTARZY
komentarze
... i7165razy podziękowaliście
Autorom