Matematyka

Autorzy: Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2013

Za 2 kg bananów i 3 kg jabłek zapłacono 14 zł 4.62 gwiazdek na podstawie 13 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 3 Klasa
  3. Matematyka

x - cena kg jabłek

y- cena kg bananów

`{(2y+3x=14|*3),(3y+2x=16|*(-2)):}`

`+{(6y+9x=42),(-6y-4x=-32):}`

`{(5x=10),(2y+3x=14):}`

`{(x=2),(2y=14-6):}`

`{(x=2),(2y=8):}`

`{(x=2),(y=4):}`

`4*2` zł=8zł  

Odp. Za 1 kg bananów zapłacono by 4 zł, a za 4 kg jabłek 8 zł.