Matematyka

Autorzy:A.Bazyluk, J.Chodnicki, M.Dąbrowski, A.Fryska, E.Łakoma, A.Pfeiffer, P.Piskorski, W.Zawadowski, H.Sienkiewicz

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2014

3/4 kilograma wędliny kosztuje 18,45 zł 4.45 gwiazdek na podstawie 9 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Obliczam , ile kosztuje kilogram tej wędliny : 

`18,45zl : 3/4 = 18 45/100 zl * 4/3 = 18 9/20 zl *4/3 = 369/20zl*4/3 ` `=123/5 zl` 

Obliczam , ile kosztuje `2/3 kg` tej wędliny : 

`2/3*123/5 zl = 82/5 zl = 16 2/5 zl = 16 40/100 zl = 16,40zl` 

` `

`Odp` .  Za `2/3kg`  tej wędliny trzeba zapłacić 16,40 zł