Matematyka

Autorzy:A.Bazyluk, J.Chodnicki, M.Dąbrowski, A.Fryska, E.Łakoma, A.Pfeiffer, P.Piskorski, W.Zawadowski, H.Sienkiewicz

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2014

1/2 kilograma wędliny kosztuje 8,40 zł 4.33 gwiazdek na podstawie 12 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Obliczam , ile kosztuje kilogram wędliny : 

`8,40zl : 1/2 = 8,40zl*2/1 = 8,40zl *2 = 16,80zl` 

Obliczam , ile kosztuje `1/3` kg tej wędliny 

`1/3*16,80 zl =1/3*16 80/100 zl = 1/3 *16 4/5 zl = 1/3*84/5 zl ` `=28/5 zl = 5 3/5 zl = 5 60/100 zl = 5,60 zl` 

Odp : Za `1/3` kg tej wędliny trzeba zapłacić 5,60 zł