Matematyka

Autorzy:Z. Bolałek, M.Dobrowolska, M.Jucewicz, A.Demby, A.Sokołowska, P.Zarzycki

Wydawnictwo:GWO

Rok wydania:2016

Na diagramie przedstawiono, jak w ciągu tygodnia zmieniła się cena 4.55 gwiazdek na podstawie 20 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Na diagramie przedstawiono, jak w ciągu tygodnia zmieniła się cena

7
 Zadanie

8
 Zadanie

W dniu 23 VI kilogram truskawek kosztował 5 zł , a za 1kg czereśni trzeba było zapłacić o 2 zł więcej. W dniu 22 VI  cena czereśni była niższa niż cena truskawek , a trzy dni później za cenę 1kg czereśni można było kupić (9:4=2,25)  2,25 kg truskawek. Truskawki były najtańsze w dniu 25 VI , kosztowały 4 zł/kg 

a) 

     Truskawki : różnica wyniosła 5 zł (9zł-4zł=5zł)

     Czereśnie : różnica wyniosła 4,00 zł (11zł-7zł=4,00zł) 

b) 

        Truskawek : największy spadek wystąpił 23 VI 

        Czereśni : największy spadek wystąpił 22 VI