Matematyka

Autorzy:Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Na opakowaniu proszku do prania jest informacja, że do pralki trzeba wsypać 4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 4 Klasa
  3. Matematyka

Na opakowaniu proszku do prania jest informacja, że do pralki trzeba wsypać

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie
6
 Zadanie

7
 Zadanie

8
 Zadanie

`1800:200=18:2=9`

 

Można zrobić 9 prań

 

`20zl70gr=2070 gr`

`2070:9=230gr=2zl 30gr`

Cena Proszku zużytego na jedno pranie to 2 zł 30 groszy.

Odpowiedź:

Odp. Można zrobić 9 prań, koszt jednego prania to 2 zł 30 gr.