Matematyka

a) Na podstawie podanych informacji przygotuj radiowy komentarz na temat pogody w Krakowie i Gdańsku. 4.86 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 3 Klasa
  3. Matematyka

a) Na podstawie podanych informacji przygotuj radiowy komentarz na temat pogody w Krakowie i Gdańsku.

2
 Zadanie

3
 Zadanie
UWAGA! Oglądasz starą wersję książki. *Kilknij tutaj aby zobaczyć nową.*

a) W Krakowie średnia temperatura wynosić będzie około 5 stopni. W czasie dnia nie będzie padać, jedynie w nocy możliwe są opady, wiatr w ciągu dnia będzie słabnąć, dopiero koło godziny 16 nieznacznie się wzmocni

W Gdańsku średnia temperatura wynosić będzie około 4 stopni. W czasie dnia nie będzie padać, jedynie do południa możliwe są opady, wiatr w ciągu dnia będzie słabnąć.

b) Temperatura pierwszego dnia jest wyższa w Gdańsku niż w Krakowie, w kolejnym dniu są porównywalne. Pewne opady deszczu będą występować tylko w Krakowie

DYSKUSJA
Informacje
Matematyka z plusem 3
Autorzy: Małgorzata Dobrowolska
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile image

Nauczyciel

Masz wątpliwości co do rozwiązania?

Wiedza
Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000...

Aby pomnożyć ułamek dziesiętny przez 10, 100, 1000 itd. należy przesunąć przecinek w prawo o tyle miejsc ile jest zer w liczbie przez którą mnożymy (czyli w 10, 100, 1000 itd.).

Przykłady:

  • $$0,253•10= 2,53$$ ← przesuwamy przecinek o jedno miejsce w prawo
  • $$3,007•100= 300,7$$ ← przesuwamy przecinek o dwa miejsca w prawo
  • $$0,024•1000= 24$$ ← przesuwamy przecinek o trzy miejsca w prawo
Prostokąt

Prostokąt to czworokąt, którego wszystkie kąty wewnętrzne są kątami prostymi.

Sąsiednimi bokami nazywamy te boki, które mają wspólny wierzchołek. W prostokącie każde dwa sąsiednie boki są prostopadłe.

Przeciwległymi bokami nazywamy te boki, które nie mają punktów wspólnych. W prostokącie przeciwległe boki są równoległe oraz mają równą długość.

Odcinki, które łączą dwa przeciwległe wierzchołki (czyli wierzchołki nie należące do jednego boku) nazywamy przekątnymi. Przekątne prostokąta mają równe długości oraz przecinają się w punkcie, który jest środkiem każdej przekątnej, to znaczy punkt ten dzieli przekątne na połowy.

Wymiarami prostokąta nazywamy długości dwóch sąsiednich boków. Jeden bok nazywamy długością, a drugi szerokością prostokąta.
 

prostokat
Zobacz także
Udostępnij zadanie