Matematyka

Autorzy:Podobińska Barbara, Przetacznik-Dąbrowa Teresa

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2013

Proszek do prania można kupić w różnych opakowaniach. Tabela przedstawia ceny poszczególnych opakowań 4.43 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 3 Klasa
  3. Matematyka

Proszek do prania można kupić w różnych opakowaniach. Tabela przedstawia ceny poszczególnych opakowań

9
 Zadanie
10
 Zadanie

11
 Zadanie

Podzielimy cenę przez ilość kg, aby otrzymać cenę jednostkową za kilogram proszku:

`(5,5)/(0,6)~~9,17`

`12/(1,8)~~6,67`

`18/(2,4)~~7,5`

`23/(3,6)~~6,38`

Odpowiedź:

Najkorzystniejszy jest zakup opakowania 0,6 kg.